تبلیغات
آپلود عکس دامپزشکان ورودی87 دانشگاه زابل ورودی87:به قدرت پرواز بال هایمان ایمان داریم. همیشه با هم و در اوج دامپزشکان ورودی87 دانشگاه زابل

به نام خدا

گفتگو آیین درویشی نبود       ورنه با تو ماجراها داشتیم  

جناب آقای سید باقر حسینی نماینده مردم شریف سیستان

مصاحبه شما با عصر هامون را خواندم، با توجه به شناختی که از خصوصیات و اخلاق و منش شما دارم، آن­چه گفته شده بود طبیعی و عادی به نظر می­رسید چرا که:

از کوزه همان برون تراود که در اوست…

از آن­جایی­ که می­دانم جمع کثیری از مردم سیستان و بخصوص همکاران عزیز دانشگاهی با اینجانب هم عقیده هستند لزومی برای پاسخ­گویی نمی­دیدم، اما اصرار تعدادی از این عزیزان مجبورم کرد مطالبی را جهت تنویر افکار عمومی با مردم و شما در میان بگذارم…….

قبل از هر چیز لازم به توضیح است که: روز یکشنبه ۱۱خرداد سومین سال حضوراینجانب دردانشگاه زابل می باشد. با عنایت به اینکه هیچ نقشی در برنامه ریزی بودجه سال ۹۰نداشته ام و با توجه به شرایط آن زمان دانشگاهو صرف زمان برای ایجادآرامش وتسلط بر اوضاع، عمده فعالیتهای ذکر شده وبرنامه ریزی ها معطوف به سالهای ۹۱و ۹۲خواهد بود.

ایراداتی را بر کار مدیریت دانشگاه گرفته بودید، راستی چه شده است که این ایرادات جدیداً کشف شده است؟ تا قبل از اینکه نماینده شوید این ایرادات بر ما وارد نبود؟!!

از رکود پروژه های عمرانی دانشگاه صحبت کرده اید!

آیا تا به حال از این پروژه ها بازدیدی به عمل آورده اید؟

نا سلامتی نماینده مردم هستید و باید بدانید پروژه ها در چه وضعیتی است . این حق که نه، بلکه وظیفه شماست.

اصلا می دانید دانشگاه چه پروژه هایی دارد؟

درصد پیشرفت فیزیکی هر کدام چقدر است؟

کدامشان فعال و کدامشان غیر فعالند؟

راستی از وضعیت بودجه عمرانی دستگاههای اجرایی کشور و استان در سالهای ۹۱ و ۹۲مطلع هستید؟

نا سلامتی عضو کمیسیون امنیت ملی می باشید و در مجلس حضور دارید و اخبار کشور را می شنوید.

کاش به اندازه رفتن به دو مجلس پرسه و ختم، برای بازدید از پروژههای عمرانی دانشگاه هم وقت می گذاشتید.

اما جهت اطلاع شما باید عرض کنم:

پروژهه ای عمرانی دانشگاه علیرغم رکود اقتصادی سال های ۹۱و ۹۲خوشبختانه هیچ وقت تعطیل نشده اند ودر حال تکمیل شدن می باشند و انشاءالله در سال جاری شاهد افتتاح چند فقره از این پروژهها خواهیم بود. البته بدون کمک شما !؟

جناب آقای حسینی:

آیا اصلا شما می دانید در سالهای سخت تحریم و کاهش بودجه ،دانشگاه زابل چگونه اداره میشد ؟

می دانستید درسال ۹۱دانشگاه با کسری ۱۴ میلیارد تومان در بودجه جاری و نزدیک به ۱۰میلیارد تومان دربودجه عمرانی روبرو بوده است؟

برای آنکه مفهوم این اعداد را بدانید باید بگویم درآن سال ساخت یک بلوک خوابگاه تنها به حدود ۲٫۵میلیارد تومان نیاز داشت. و قرارداد ساخت دانشکده مهندسی و کتابخانه مرکزی دانشگاه هرکدام ۵الی ۶میلیارد تومان بود.

البته گمان نمی کنم خبر داشته باشید!

جناب آقای حسینی پروژه های عمرانی دانشگاه که از محل بودجه های عمرانی مصوب معاونت راهبردی ریاست جمهوری تامین اعتبار میشوند صرفا با تخصیص اعتبار از طرف این معاونت قادر به اجرا میباشند و هنگامی کهبعلت مشکلات تحریم وکسری بودجه کشور، امکان تامین وتخصیص بودجه وجود نداشته باشد، لاجرم با تاخیر و رکود روبروخواهند شد. با اینهمه با مدیریت مناسب، پروژه های دردست اجرای دانشگاه با کمترین تاخیرورکود روبرو بوده است، بگونه ای که در سال جاری شاهد افتتاح چند فقره از این دست پروژه ها در دانشگاه خواهیم بود.

راستی از اوضاع پروژههای عمرانی در سایر دانشگاههای کشور و خصوصا دانشگاه های استان خبردارید که اینگونه اظهار نظر میفرمائید؟

بعید می دانم که خبر داشته باشید!!!!

اما درکنار پروژه های مصوب ملی پروژه هایی هم هست که صرفا با تکیه بر توان مدیریتی، فنی و کارتیمی دانشگاه و از محل درآمدها، صرفه جوییها و کمکهای مردمی و در موارد خاصی کمک های جنبی وزارت علوم و یا سایردستگاههای اجرائی که خود مستلزم پیگیری های ممتد می باشد اجرا می شوند. و به همین دلیل ملاک خوبی برای ارزیابی حسن مدیریت افراد خواهد بود. بگذارید قدری در مورد اینگونه پروژه ها صحبت کنیم، البته یادمان باشد در شرایط سخت تحریم وکسری بودجه سنگین هم به سر میبریم.

آیا می دانستید بزرگترین سالن اجتماعات منطقه سیستان در دانشگاه زابل در دست احداث است؟ آنهم بدون هیچگونه بودجه ای از طرف دولت و صرفا با تکیه بر توانایی های فنی دانشگاه و از محل صرفه جویی ها و کمک های مردمی…..

آیا می دانستید اولین نیروگاه هایبریدی( ترکیب نیروگاه بادی و خورشیدی) در این دانشگاه در حال ساخت می باشد؟

آیا می دانستید قرارداد ساخت نیروگاه ۲۰کیلوواتی خورشیدی دانشگاه با شرکت توزیع برق استان بسته شده وبزودی احداث خواهد شد؟

آیا می دانید باغ گیاهشناسی دانشگاه به مساحت ۱۰هکتار بهمنظور انجام طرحهای تحقیقاتی در حوزه کشاورزی در حال احداث می باشد و تا کنون قریب به ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؟

آیا از توسعه پارکها و فضای سبز دانشگاه که در منطقه بینظیر است، اطلاع دارید؟

آیا می دانید اولین ساختمان پژوهشکده کشاورزی در محل چاه نیمه با بهترین امکانات پژوهشی و آموزشی درحال اتمام می باشد؟ (شروع عملیات سال ۹۲)

آیا میدانید اولین ساختمان پژوهشکده دامهای خاص در محل چاه نیمه با آزمایشگاههای مجهز در حال احداث می باشد؟ (شروع عملیات سال ۹۳)

آیا از توسعه معابر، محوطه سازی های زیبا و پارکینگ های دانشگاه مطلع هستید؟

آیا تا کنون برای ذکر فاتحهای بر مزار شهدای گمنام دانشگاه رفته اید ؟

از بنای یاد بود شهدای گمنام که در نوع خود بی نظیر و باعث افتخار دانشگاه است، بازدید داشته اید؟ بنایی که با کمک کاشیکاران و هنرمندان اصفهانی که سالها جهت توسعه صحن ابا عبدالله الحسین (ع) در عتبات عالیات فعالیت میکردند، در حال ساخت می باشد.

آیا میدانید توسعه و تکمیل مجتمع عظیم ورزشگاه دانشگاه در خرداد ماه شروع خواهد شد؟

آیا اطلاع دارید مهمانسرای بزرگ دانشگاه به طور کامل بازسازی شده و به یکی از بهترین مراکز اقامتی منطقه در آمده است که خود میتواند باعث رونق برگزاری سمینارها، کنفرانسها و همایشهای بزرگ در منطقه شود؟

آیا اطلاع دارید بزرگترین طرح اینترانت منطقه با اجرای قریب به ۲۰کیلومتر فیبر نوری در سایتهای قدیم و جدید دانشگاه تحقق یافته است؟

آیا از بزرگترین طرح جامع اتوماسیون دانشگاه مطلع هستید؟

آیا می دانید بزرگترین طرح گردشگری منطقه در حوزه چاه نیمه و مجتمع بقیه الله الاعظم (ارواحنا فدا) تحت عنوان « دهکده توریستی چاه نیمه » توسط دانشگاه تهیه و جهت تامین اعتبار به مسئولین مربوطه ارائه گردیده است؟

فراموش کرده اید سالن اجتماعات ۳۵۰نفری دانشگاه را که پس از سالها با هزینه بالغ بر نیم میلیارد تومان کاملا بازسازی شد ، شما بازگشایی نمودید. و همزمان با آن شاهد تجهیز و راه اندازی سه سالن همایش با گنجایش۱۶۰، ۱۱۰ ، ۳۰نفری در دانشگاه بوده ایم.

آیا از سالن اجتماعات زیبای حوزه معاونت فرهنگی که به یادبود فرهنگی فرهیخته، مرحوم گلستانه نام گذاری شده است خبر دارید؟

آقای حسینی لحظه ای از دید و بازدیدهای مجلس ختم و پرسه خود بکاهید و سری هم به دانشگاه بزنید تا بازدید از طرحهای عمرانی دانشگاه، شما را شرمنده مطالب غیر واقع که ناشی از اطلاعات اندکتان بود نماید.

البته شاید ما هم در این موضوع بی تقصیر نباشیم، اگر برای هر پروژهای چند مراسم کلنگ زنی و یا افتتاح ترتیب داده بودیم و بویژه از شما جهت کلنگ زنی و قیچی کردن روبان ها دعوت بعمل می آوردیم، شاید این گونه مورد بی مهری شما قرار نم یگرفتیم.

و اما در مورد نیروهای انسانی ارزشمند دانشگاه:

دانشگاه زابل در سال ۱۳۷۸مستقل شد از آن زمان تا سال ۹۰تقریبا دوازده سال میگذرد. جناب آقای حسینی آیا می دانید تنها در سالهای ۹۱و ۹۲بالغ بر ۶۰نفر از اعضاء هیات علمی این دانشگاه جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری عازم خارج و داخل کشور شده اند؟ فکر می کنید درآن دوازده سال چند نفر توانسته اند با استفاده از بورس دانشگاه ادامه تحصیل دهند؟ تحقیق کنید تا بدانید چه اتفاق بزرگی در دانشگاه افتاده است. بااحتساب جذب ده ها دانشجوی دوره دکتری که متعهد به خدمت در دانشگاه زابل می باشند ۲الی ۳سال دیگر این دانشگاه شاهد حضور ده ها استاد دانشگاه با مدرک PhD خواهد بود.

آقای حسینی وقتی به آنچه اتفاق افتاده است و درآینده ثمرات آن نمایان میشود فکر می کنم اشک شوق امانم نمی دهد و خدا را شاکرم که به من توفیق داد وسیله ای برای این رخداد میمون باشم. رخدادی که آنرا با ده ها پروژه عمرانی برابر میدانم.

آیا می دانستید در سطح دانشگاههای کشور این تعداد بی نظیر است؟

و این عدد در مجموع کل دانشگاه های استان به ۲۰نفر هم نمی رسد، و رقم آن برای سایر دانشگاه های ایران شاید ۱۰تا ۱۵نفر باشد.

آیا می دانستید که تقریبا برای کلیه رشته ها و گرایشهای دانشگاه، اساتید به اندازه کافی تامین شده و دیگرمشکلی تحت عنوان کمبود استاد نداریم؟

از تعداد رشته هایی که خصوصا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به ظرفیت دانشگاه اضافه شده است هم صحبت کنم؟

از تاسیس پردیس شماره ۲چه؟

از تلاش برای جذب دانشجویان خارجی چه؟ میدانید با تاسیس پردیس شماره ۲چه فرصت بزرگی برای جذب دانشجو ازکشورهای همسایه که میتواند ضمن تاثیر فرهنگ ی وصدور ارزشهای ناب انقلاب، ثمرات اقتصادی بسیار زیادی را نیز برای منطقه به ارمغان بیاورد، فراهم شده است.

از همه مهمتر، از افزایش حق جذب اعضاء هیات علمی که آرزوی چندین و چند ساله دانشگاهیان این منطقه بوده چه؟ اتفاقی که ماندگاری اساتید را در این دانشگاه چند برابر میکند.

از تاسیس صندوق رفاه اعضاء هیئت علمی و کارکنان؟

از اجرای قانون جدید استخدامی کارکنان و اعضاء هیئت علمی؟

از تصویب پژوهشگاه؟

از توسعه پژوهشهای کاربردی؟

از همکاریهای علمی با دستگاههای اجرایی و ارایه مشاورهای علمی و عملی؟

طرحهای کاربردی در حوزه تالاب هامون،آبیاری تحت فشار، اصلاح و تغییر الگوی کشت، طراحی گلخانه های بومی، استفاده از انرژی نو و … ؟

از توسعه کمیته اجرایی جذب اعضا هیات علمی که باعث تسریع در جذب افراد شایسته و انجام امور مربوط به تبدیل وضعیت همکاران و توسعه منابع انسانی علمی دانشگاه شده است، چه؟ -

از استخدام ۱۳۱کارشناس از طریق آزمون سازمان سنجش و با نظارت دستگاههای بازرسی که خوشبختانه علی رغم ادعاهای خلاف واقع که شما هم از بلندگوهای آن هستید، هیچ دستگاه نظارتی و بازرسی تاکنون کوچکترین خدشهای به سلامت آن وارد ننموده است.

می توانید ایجاد این تعداد اشتغال را در فعالیتهای خودتان ذکر کنید؟

از تبدیل وضعیت کارمندان قدیمی دانشگاه صحبت کردهاید!

شما می دانید چند نفر تا کنون تبدیل وضعیت شده اند و چند نفر نشده اند؟ و چرا نشده اند؟

سال گذشته ۲۶۰نفر از نیروهای شرکتی دانشگاه تبدیل وضعیت شده اند و تنها کمتر از ۲۰ نفر که در زمان تبدیل وضعیت نیروها، فاقد دیپلم بودند، نتوانسته اند تبدیل وضعیت شوند. انشاءالله الان که موفق به گرفتن دیپلم شده اند، پیگیر کارشان هستیم تا مشکلات شان حل شود. البته انتظار این بود که شما هم در کنار ما برای حل مشکل این عزیزان تلاش می کردید و موانع قانونی را رفع می نمودید، که نکردید!

جناب آقای حسینی می دانید که این عدد برای سایردانشگاه های سطح استان چقدر بوده است؟ خیالتان را راحت کنم در بیشترین حالت به ۷۰نفر هم نمی رسد.

عزیز برادر فرموده اید که رئیس دانشگاه زابل کار مفیدی انجام نمیدهد ! ؟

و هر اقدامی که از سمت نمایندگان سیستان جهت آبادانی منطقه انجام میشود را تکذیب می کند !

می توانید بگویید کجا این حرفها زده شده، که باعث رنجش خاطرتان شده است؟

راستی در حد این چند خطی که از فعالیت های انجام شده در سطح دانشگاه بیان شد می توانید شما هم که وظیفه خطیر نمایندگی مردم شریف و مظلوم سیستان را یدک می کشید، چند خط از فعالیت هایی که در جهت آبادانی منطقه انجام داده اید را بیان کنید؟

اگر این فعالیت ها زیاد است چرا برای اینکه بگوئید چه کسی دستگاه ام.آر.آی زابل را راه اندازی کرده است،آنقدر هیاهو بپا کردید و همدیگر را تخریب می کردید؟

چرا وقتی مسئولی یا مدیری دولتی، از منطقه بازدید میکند، تمام تلاشتان این است که آوردنش را بخود نسبت دهید؟

جناب آقای حسینی، کارکنان دانشگاه زابل بسیار فرهیخته و آزاده اند و نشان داده اند از هیچ تبعیض و بی عدالتی به سادگی نخواهند گذشت.

خوشبختانه دستگاه های نظارتی از جمله سازمان بازرسی، اشراف کامل به امور دانشگاه دارند و موارد خلاف را به شدت پیگیری می نمایند. شما هم اگر موارد خلافی را سراغ دارید به دستگاه های نظارتی و بازرسی اطلاع دهید.

از اظهار نظر معاون اداری و مالی سابق وزارت علوم سخن به میان آورده اید!

عزیز برادر، نزدیک به یک سال است که وزارت علوم معاون جدید دارد، لطفا کمی به روز باشید و به اظهار نظرهای ایشان هم توجه فرمایید. با این همه اولین بودجهای که توسط این جانب برای دانشگاه بسته شده است بودجه سال ۹۱ می باشد.

آیا می دانستید رشد بودجه عمرانی آن سال ۶۲درصد بوده است؟ افزایش از ۷میلیاردتومان به ۱۲میلیارد تومان!!!!

اگر بر فرض صحت پیگیری این موضوع تنها با افراد رده پائین دانشگاه انجام شده باشد، آیا این نشان توان مدیریتی بالا و بکارگیری نیروهای توانمند نبوده است؟ وآیا این تلاشی برای تربیت نیروهای کار آمد که درآینده سکان دار امورات دانشگاه و منطقه باشند نیست؟ باید به آن افتخارکرد ویا انتقاد؟

فرموده اید در وظایف دانشگاه نیست که در مورد نمایندگان مجلس اظهار نظر نماید!!!؟

باید به عرض برسانم که هرشهروندی از کشاورز و بازاری گرفته تا فرهنگی واستاد دانشگاه حق دارد در خصوص شما اظهار نظر کند رییس دانشگاه هم به همین ترتیب!

مگر نه این است که شما با رای همین مردم بر کرسی سبز نمایندگی جلوس نموده اید؟

مگر غیر از این است که این همه شوکت و مکنت و قدرت را به برکت آراء همین مردم رنجدیده و آفتاب سوخته به دست آورده اید ؟

این سخنان شما بوی دیکتاتوری میدهد نه نمایندگی و خادمی! و ما هنوز یادمان نرفته است که ملت ایران چگونه حکومت ۵۰ ساله پهلوی را که میگفت «فضولی موقوف » از بالا به پایین کشید. شما هم قدری پایین بیایید تا با هم کمی صحبت کنیم.

ادعای شما در خصوص فعالیت اقتصادی اینجانب در زاهدان و همچنین فعالیت در دانشگاههای غیر انتفاعی نیز از مصادیق بارز دروغ و نشر اکاذیب می باشد. چرا که با توجه به تخصص اینجانب هیچکدام از دانشگاههای غیر انتفاعی محل مناسبی برای فعالیت اینجانب نمی باشند. ضمن این که دروسی که توسط اینجانب تدریس می شود در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و در مواردی سالهای آخر کارشناسی را شامل میگردد که در دانشگاه زابل بیش از اندازه ی توانم درس برای تدریس موجود میباشد و نیازی به دانشگاه غیر انتفاعی نیست.

همکاران دانشگاهی ساکن در زابل شاهد حضور تمام وقت اینجانب در دانشگاه هستند و بر این اظهار نظر شما قضاوت خواهند کرد.

جناب آقای سید باقر حسینی

تصورغلطی رایج شده است که حسن مدیریت در دانشگاه را صرفا به ساخت وساز، کثرت کلنگ زنی و یا افتتاح می دانند. من در روزی که به این دانشگاه وارد شدم در مجلسی که شما هم حضورداشتید عرض کردم که حسن مدیریت را در اینگونه امور نمی دانم، هر چند برای آن اهمیت قائلم و خوشبختانه در این فرصتکوتاه و درمیان کوه مشکلات و کسری ها، فعالیت قابل قبولی را که تنها اندکی از آن در این نامه ذکرشد، ارائه داده ایم.

اما وظیفه مدیریت دانشگاه ایجاد محیطی آرام، بدون تنش و دغدغه برای دانشجو واستاد است تا امرتعلیم وتربیت و دانشجوئی و دانش پژوهی به خوبی انجام پذیرد. و شما به خوبی منظور مرا می فهمید!!!!! وسختی کار را درک میکنید!!!

جناب آقای حسینی از حاشیه های سیاسی رئیس دانشگاه صحبت کردید. فکر می کنید گرفتاری های دانشگاه جائی برای اینگونه فعالیت ها می گذارد؟ راستی نگران چه هستید؟ همه می دانند دردهای امروز مردم مظلوم سیستان جایی برای اینگونه بازیها نگذاشته است. شاید نگران تاسیس مجمع توسعه سرمایه های اجتماعی سیستان هستید. باورکنید این یک اتفاق میمون برای منطقه است و هیچ هدف سیاسی در مرامنامه آن نیست.

دعوتی است از همه مردم سیستان از هر قوم و قبیله، از هر دین و مذهب و از هر گرایش سیاسی که فارغ از همه این تفاوت ها نگران آینده سیستان هستند و قلبشان برای آبادانی منطقه میتپد. حرکتی خود جوش و مردمی برای همگرایی و رفع بداخلاقی هایی که باعث این همه مشکلات مردم سیستان شده است و ای کاش شما هم قدم رنجه می کردید، قابل می دانستید تا از نزدیک شنونده درد دلهای این سرمایه های عظیم مردمی می بودید.

از همه این ها که بگذریم من و شما بخوبی می دانیم مشکلمان چیست؟ و علت دلخوری شما چه می باشد؟ اگربه نصیحت های برادرانه و مشفقانه اینجانب و سایر همکاران دانشگاهی توجه می نمودید و از مشاوره های همکاران علمی تان استفاده میکردید با ارائه طرحهای کارشناسی شده و توجه به پتانسیل های منطقه و پیگیری آنها می توانستید امروز از کارنامه موفقی برخوردار باشید و وقتتان را با کری خواندن برای این و آن تلف نمی کردید و وظیفه خطیر نمایندگی مردم را با توصیه نویسی برای افرادی که گاها فاقد شایستگی لازم می باشند و پیگیری جابجایی افراد و دخالت در امور اجرایی دستگاه ها بویژه در اموری که نیاز به تخصص و تجربه و بعضا مراتب علمی بالا دارد، ضایع نمی نمودید.

به دلایلی که ذکر آنها را در اینجا لازم نمیدانم از همان روزهای اول متوجه شدم با شما روزهای سختی را در پیش خواهم داشت. صبر وحوصله ای که در برابر بیحرمتی ها، دخالت های بیجا و بی مورد، اظهار نظرهای تنگ نظرانه و ده ها تهمت و بهتان شما در پیش گرفتم صرفا برای آن بود که خاطر مردم مظلوم سیستان را آزرده نسازم تا بار دیگر خاطره تلخ تخریب همدیگر را در اذهان مردم زنده نکنم. تا نشان دهم تحمل و مدارا تنها راه رستگاری، پیشرفت و توسعه منطقه است و اگر همکاری همه جانب های را برای تاسیس مجمع توسعه سیستان به خرج دادم همه و همه در همین راستا بوده است. من شما را دوست دارم، دکتر کیخا و دکتر نورا را احترام می گذارم، از دکتر دهمرده به بزرگی یاد می کنم و با نهایت تواضع در مقابل دکتر قنبری بلند می شوم. اما من محمود اوکاتی صادق ام با افکار، سلایق و اندیشه های خودم. من نمی توانم نقش دیگران را بازی کنم و می خواهم مسئول تصمیماتی باشم که در نهایت و وفق مقررات توسط خودم گرفته شده اند. مسلما در این میان اختلاف سلیقه بسیار زیادی با دیگران دارم و لذا شاید در مواردی موجبات آزردگی خاطر آنها را فراهم کنم.

اما نیت و تلاشم این است که در این فرصت کوتاهی که خداوند در اختیارم قرارداده است حداکثر خدمت را به مردم محروم منطقه بنمایم و ملاکم قانون، شایسته سالاری، اقتضائات آموزش عالی، منطقه وحفظ کرامت دانشگاه و دانشگاهیان می باشد. همه می دانند که در این راه از هیچگونه نقد و پیشنهادی واهمه ندارم و بهترین فرصت ها را برای این منظور فراهم کرده ام.

در خانوادهای فرهنگی بزرگ شده ام و معلمی را شغل اساسی خود میدانم، لذت آنرا ازکودکی چشیده ام و اگر روزی رئیس دانشگاه و یا مدیر دستگاهی نباشم، معلمی را نمی توانند ازمن بگیرند، لذا مطمئنم که خداوند از من نخواهد گذشت، اگر برای حفظ موقعیت اجرا ی خود تن به هرگونه ذلت وخفت و یا معامله ای بدهم.

روزی هم که از دانشگاه زابل بروم، دنیائی از مشغله های علمی خواهم داشت و اصلا فضای خالی مدیریت راحس نخواهم کرد. اما به خود وشما متذکر می شوم که خداوند منان و مردم صبور سیستان شاهد گفتار، موضع گیری ها و تعاملات مسئولین خود هستند. کاری نکنیم که آیندگان به تلخی از ما یاد کنند.

میرسد روزی سجستان بشکفد                         نغمه های مرغ باران بشکفد

بشکفد هر جا صدای نهر آب                          مرهمی بر زخمهای آفتاب

بر لبان تشنه مان گل بشکفد                           ابر در دامان زابل بشکفد

والسلام علی من التبع الهدی

محموداوکاتی صادق–خرداد۹۳نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 خرداد 1393 توسط داریوش سرگزی | نظرات ()