تبلیغات
آپلود عکس دامپزشکان ورودی87 دانشگاه زابل ورودی87:به قدرت پرواز بال هایمان ایمان داریم. همیشه با هم و در اوج دامپزشکان ورودی87 دانشگاه زابل

آیا می دانید به دلیل اهمیت دامپزشک و حرفه دامپزشکی در تامین امنیت غذایی انسان و بهداشت انسان و جامعه سال ۲۰۱۱ به پیشنهاد فائو از سوی همه ی كشورهای جهان به نام سال جهانی دامپزشكی نامگذاری شده بود؟

آیا می دانید بنا بر تعریف‌ سازمان‌ بهداشت‌ جهانی‌ هدف‌ نهایی‌ دامپزشكی‌ درمان‌ حیوانات‌ نیست‌ بلكه‌ دقیقاً تأمین‌ مواد غذایی‌ و بهداشت‌ انسان‌ می‌باشد ؟

آیا می دانید تکنیکهای به کار رفته در درمانهای دارویی و جراحی این رشته همان تکنینکهای به کار رفته در پزشکی می‌باشد؟

آیا می دانید دانشجوی رشته ی دامپزشكی در علوم پایه پزشکی بنیه ی علمی خوبی دارد و حتی در دوره های تخصصی علوم پایه ی پزشكی نظیر ایمونولوژی، ویروس شناسی ، تغذیه ، ژنتیك و... همپای فارغ التحصیلان پزشکی شرکت کرده و موفق نیز می شوند؟

آیا می دانید از لحاظ مادی دامپزشکی جزء ۳ شغل پر درآمد دنیا می باشد؟

آیا می دانید ایران جزو کشورهایی بود که بهترین عملکرد رو در زمان شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان داشت وما این موفقیت رو مدیون چه قشری هستیم! و برای زنده موندن خودمون یا خونوادمون در برابر این بیماری و سایر بیماری های تغذیه ای و مشترك بین انسان و دام از چه كسانی تشكر كنیم ؟ (اما افسوس كه نه حیوانات می تونن تشکر کنن و نه آدما می دونن که باید از چه کسایی تشکر کنن)نوشته شده در تاریخ شنبه 17 تیر 1391 توسط ندا شریفی | نظرات ()